New Adasta Mesteries

Welcome to Yonverilin

Nasza drużyna dobiła do brzegu Yonverilin. Gorti w czasie podróży zdążył zrobić dwa miecze, które chciał koniecznie sprzedać. Okazało się jednak, że odział wojska zajał większość pieniędzy. Drużyna postanowiła udac się do karczmy. Tam pewna starsza kobieta zaczeła się interesować mocno tym co Mothok miał w kieszeni. Następnie cała drużyna dowiedziała się o miejscu pobytu wojska gdzie zaraz się udała. Tam Vinassa spotkała swojego  brata imieniem Ariona oraz jego wybrankę/dowódczynie Alanionę oraz dowiedziała się o ich prawie samobójczej misji. Vinassa próbowała odwieżć swojego brata od tej misji jednak nie udało jej się. Gortiemu za to udało mu się zarobić trochę pieniędzy od dowódczyni. Cały czas drużynę śledziła starsza pani. 

Po tych wydażeniach drużyna rozeszła się aby przygotować sie do dalszej poróży. Zarobione przez  Gortiego pieniądze zostały rozdzielone między drużynę następnie krasnolud udał się aby kupić wóż, który następnie przerobił na  karetę. W tym samym czasie  Vinassa  kupiła rzeczy medyczne. Natomiast Mothok udal się do karczmy aby dowiedzieć się czegoś na temat kobiety, która pociągala za sznurki jeszcze w Nowej Nadzieji. Miał dużo szczęścia dowiadując się gdzie powinni się udać. Miał dużo nieszczęscia w tym, że został oskarżony o kradzierz. Został on zabrany do obozu oddziału i zabrano mu wszystkie rzeczy i zostal tam na noc. Tej nocy mistyczna starsza kobieta badała magiczne pudełko. Nie interesował ją samo pudełko ale to co było wewnątrz. Niestety nie udało jej sie niczego ustalić.

Następnego poranka w czasie procesu Mothoka Vinassa użyła swoich duidzkich wpływów, aby wyciągnąć go z więzienia. Co jej się udało niestety nie udało się im odzyskac pieniędzy należących do  Gortiego. Jak dobry każdy krasnolud  i  Gorti potrzebował zemścić się  na karczmarzu.  Na krótko po procesie udał się on do karczmy zanim ktokolwiek zdążył tam wrócić. W karczmie dokonał nie małych zniszczeń. Po pierwsze poukrywał wszędzie jajka, po drugie po niszczył belki nośne, a po trzecie wysmarował komin naftą.

Po tej nie zbyt miłej przygodzie nasza drużyna ruszła ku przeznaczeniu. A ściślej mówiąc, aby odnaleźć swoją tajminiczą dobro

View
Początek

Drużyna składająca się z Krasnoluda,  Elfa oraz Zwierzołaka zebrała się  w karczmie i odkryła, iż w   jednej z kopalni żelaza w l'impero degli dei ktoś magicznie zatruwa wydobyty kruszec.  Nasi bohaterowie wiedzą, że ktoś chciał aby to wszystko odkryli. Tropem kobiety, która ich wydawałoby się naprowadziła na tą intryge wyruszyli do Yonverilin.

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.